PolskTimes

Na naszym portalu znajdziesz wszystko o finansach, pożyczkach, kredytach. Tylko aktualne na naszej stronie!

Najlepsze programy do zarządzania budżetem domowym

Planowanie własnych wydatków i racjonalne zarządzanie finansami wcale nie należy do łatwych zadań. Najwięcej problemów może przysporzyć osobom, które dopiero zaczynają prowadzić swój budżet domowy. Na szczęście istnieje wiele programów i aplikacji, które bardzo ułatwiają to zadanie. Jeżeli zastanawiasz się jak zapanować nad  wydatkami i na bieżąco je kontrolować oraz jak zaoszczędzić pieniądze w domowym budżecie, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Przedstawiamy z nim najskuteczniejsze aplikacje, które pomogą okiełznać Twoje finanse.

Kontomierz

Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji dostępnych na polskim rynku. Pozwala ona na zebranie w jednym miejscu informacji dotyczących wszystkich posiadanych rachunków bankowych i kart kredytowych. Dodatkowo, aplikacja generuje raporty, dzięki którym można dokładnie przeanalizować własne wydatki. Pozwala ona szybko i prosto planować budżet rodzinny oraz rozpocząć odkładanie pieniędzy, ustawiając sobie miesięczny plan oszczędzania. W kolejnym miesiącu aplikacja podpowie, czy wszystkie założenia zostały zrealizowane. Kontomierz posiada przejrzyste menu i jest bardzo łatwy w obsłudze. Dodatkowo, program ten jest darmowy. Można go pobrać zarówno na urządzenia posiadające system operacyjny Android, jak i IOS.

Kwitki

Ta aplikacja jest idealna dla osób, które zbierają paragony, na ich podstawie podliczając wydatki i planując budżet na kolejne miesiące. Długoterminowe przechowywanie ich może być kłopotliwe, tym bardziej, że paragony bardzo szybko blakną, tym samym stając się nieczytelnymi. Oczywiście, można je kserować lub skanować, lecz nie wszyscy posiadają potrzebne do tego urządzenia. W aplikację Kwitki może zaopatrzyć się każdy, na dodatek bez żadnych opłat. Program jest ogólnodostępny i dopasowany do platformy Android i IOS. Dzięki niemu wszystkie paragony można przechowywać w telefonie. Dodatkowo, aplikacja umieści je w folderze odpowiadającym kategorii zakupów. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne, nie tylko dla osób planujących swój budżet, ale również dla wszystkich, którzy potrzebują dowodu zakupu np. składając w sklepie reklamację.

Money Lover

To kolejny godny polecenia program do oszczędzania. Pozwala on na planowanie budżetu, kontrolowanie wypłat i śledzenie poszczególnych, skatalogowanych wydatków. Aplikacja ta cieszy się dużą popularnością wśród osób często podróżujących, ponieważ została wyposażona w przelicznik walut. Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco kontrolować wakacyjne wydatki, bez konieczności sprawdzania aktualnych kursów i  wykonywania skomplikowanych obliczeń. Oczywiście, tak jak przedstawione wcześniej aplikacje, ta również jest darmowa. Można pobrać ją z internetu i zainstalować na urządzeniach wyposażonych w systemy Windows, Android i IOS.

Fuelio

Na koniec przedstawiamy bardzo ciekawą i przydatną aplikację dla kierowców. Pozwala ona na kontrolowanie kosztów paliwa oraz zmniejszenie wydatków związanych z podróżowaniem samochodem. Program ten jest połączony z systemem map, a zapisując trasę przedstawia ilość i przybliżony koszt paliwa  potrzebnego do jej przejechania oraz wskazuje najbliższe stacje benzynowe. Aplikacja jest bardzo rozbudowana, a jednocześnie czytelna i prosta w obsłudze.

Wszystkie przedstawione powyżej programy są dostępne na polskim rynku i bezpłatne. Korzystanie z nich może znacznie ułatwić planowanie domowego budżetu oraz kontrolę nad własnymi finansami. Dzięki nim wydatki staną się bardziej przejrzyste, a oszczędzanie zdecydowanie prostsze.

 

Więcej informacji o aplikacjach do zarządzania finansami na Egospodarka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *