PolskTimes

Na naszym portalu znajdziesz wszystko o finansach, pożyczkach, kredytach. Tylko aktualne na naszej stronie!

O mnie

Cześć! Jestem Piotrek i od wielu lat zajmuję się poprawą sytuacji finansowej innych ludzi. Byłem brokerem, doradcą finansowym, a teraz jestem doradcą inwestycyjnym. Od lat gromadzę cenne informacje na temat rynku i tego, w jaki sposób najskuteczniej pomnażać swój kapitał. Wiedzę zdobytą na kursach i szkoleniach łączę z intuicją, która nigdy mnie nie zawiodła.

Rynek inwestycyjny jest dzisiaj niczym ruchome piaski, to co wczoraj było oczywiste i zdawało się niezmienne, dzisiaj jest zamierzchłą historią. Dynamizm zmian gospodarczych na świecie, który wpływa na bezpieczeństwo naszych finansów, jest faktem niepodważalnym.  Dlatego jedynym sposobem na to, by nasze inwestycje przynosiły dochody, a nie straty, jest baczna obserwacja rynku, nasza elastyczność i otwarty umysł, który dopuszcza do siebie wszystkie możliwości, nawet te, które wydają się nam absurdalne z obecnego punktu widzenia.

Kryzys na rynku finansowym w 2008 roku udowodnił, że nie ma nic pewnego, a tylko szybka reakcja i gotowość do błyskawicznych zmian, może nas ustrzec przed katastrofą finansową. Równie zaskakująca dla wielu, a dla innych nieco mniej, była sytuacja z frankiem szwajcarskim, która pokazała, jak zmienne i niestabilne bywają rynki walut. Nie wspominając już o opcjach walutowych, które nie jedną firmę wyprowadziły na manowce.

Świat finansów, jak widać, przypomina czasami pole pełne min, a ja chcę, aby mój blog był czymś w rodzaju przewodnika, po tym właśnie polu minowym. Dzięki zawartym tutaj treściom będziecie mogli poruszać się bezpieczniej po rynku finansowym, inwestując kapitał tam, gdzie jest to najbezpieczniejsze i wtedy, gdy opłaca się to najbardziej. Postaram się też dostarczać Wam jak najwięcej informacji z gospodarki krajowej i globalnej oraz wiadomości ze świata biznesu. Prawda jest bowiem taka, że inwestowanie pieniędzy, to przede wszystkim gromadzenie wszelkiego rodzaju informacji, które wskazują kierunek, w jakim warto podążać, pokazując również ślepe uliczki prowadzące donikąd. Zapraszam!