PolskTimes

Na naszym portalu znajdziesz wszystko o finansach, pożyczkach, kredytach. Tylko aktualne na naszej stronie!

Tylko trzy banki z ofertami dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny (w skrócie KDR) jest systemem zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przedsiębiorcy zajmujący się różnymi branżami mogą przystąpić do tego programu i oferować posiadaczom karty dodatkowe rabaty. Jednak tylko nieliczne banki oferują specjalne oferty dla posiadaczy KDR.

Warto zaznaczyć, że dołączenie do programu, jakim jest KDR  – jest dobrowolne – przedsiębiorca nie jest zatem zobligowany do konieczności dołączenia do niego żadnym przepisem prawnym.

Z biznesowego punktu widzenia jest to jednak możliwość na przyciągnięcie do siebie grona nowych klientów. Na jakie benefity można zatem liczyć ze strony banków, kiedy legitymujemy się kartą programu? Z dostępnych informacji wynika, że na obecną chwilę jedynie trzy banki w Polsce proponują dodatkowe oferty dla posiadaczy kart. Z reguły rabaty te dotyczą głównie opłat związanych z prowadzeniem rachunku osobistego, czy posiadaniem kart płatniczych.

W niektórych przypadkach możliwe są również niższe prowizje naliczane do zaciągniętych zobowiązań. Zniżki te nie są zbyt wysokie – jednak zdecydowanie lepiej jest je mieć aniżeli ich nie posiadać.

Które banki oferują dodatkowe przywileje dla posiadaczy KDR?

Jednym z banków, który oferuje dodatkowe bonifikaty dla posiadaczy KDR, jest PKO Bank Polski. Rodzice mogą skorzystać w banku z Konta za Zero bez konieczności ponoszenia dodatkowych warunków. Standardowo konto to jest bezpłatne jedynie, jeżeli korzysta się z karty debetowej i za jej pomocą dokonuje się obrotów za minimum 300 złotych miesięcznie. Konto jest darmowe w momencie, kiedy jedno z dzieci posiada konto w banku – może to być na przykład PKO Konto Pierwsze dla dzieci w wieku od 13 do 18 lat. Posiadając KDR, można również liczyć na preferencyjne warunki kredytów. Bank oferuje prowizję na poziomie 7,77% oraz oprocentowanie w wysokości 7,77% w skali roku.

Drugim bankiem oferującym bonifikaty za posiadanie KDR jest Bank Zachodni WBK. Posiadacze KDR są zwolnieni z comiesięcznych opłat za karty debetowe dla Konta Jakie Chce. Standardowa opłata za posiadanie takiej karty to 36 złotych rocznie. Bank znosi również opłatę za kartę kredytową, której standardowy roczny koszt to 120 złotych. Dodatkowo posiadacze KDR w BZ WBK mogą liczyć na zerową prowizję w kredycie hipotecznym oraz obniżenie o 2 p.p. oprocentowania kredytu gotówkowego.

Trzecim bankiem respektującym KDR jest BOŚ Bank. Klienci tego banku posiadający KDR są zwolnienie z prowizji na pożyczki w rachunku osobistym oraz za opłaty na wydanie karty kredytowej. Dodatkowo BOŚ Bank wypłaca nagrodę z programu moneyback dla wybranych transakcji. Klient jest w stanie odzyskać 0,5% od dokonanych transakcji za pomocą karty kredytowej, 10% za zapłacenie odsetek od pożyczki oraz 10% od pożyczki w ROR. Maksymalny zwrot z programu moneyback, jaki można osiągnąć to aż 760 złotych.

KDR – warto wiedzieć

Jak widać na powyższych przykładach, warto posiadać KDR. Dzięki temu można liczyć na dodatkowe przywileje oraz bonusy z tego tytułu. Karta Dużej Rodziny zapewnia niewielkie, jednak pomocne bonusy w wybranych bankach.

 

Więcej informacji o Kartcie Dużej Rodziny na businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *